Yayın Denizi TEK 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası

0 20

Merhaba arkadaşlar! Kitap incelemelerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Yardımcı kitap seçmek zor iş… Öyle ki pek çok kitap var ve bu kitapların içerikleri, konuları ele alışları, soru stilleri birbirinden farklı. Bugün sizler için Yayın Denizi TEK 10. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı soru bankasını elimize aldık ve detaylı bir inceleme yaptık.

Yayın Denizi TEK 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası İncelemesi

Kitabı elimize aldığımız ilk anda alıştığımız TEK soru bankası kapağıyla karşı karşıyayız. Kitap kapağının kaliteli oluşu ve göz yormayışı dikkatimizi çeken detaylardan oldu. Ayrıca kitabın akıllı tahta uyumlu olması öğretmenlerin işine yarayacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Soru bankasının akıllı tahta uyumlu olması soruların açıklanarak ve örneklendirilerek çözülebilmesine de imkan sağlıyor.

Kitabın kapağında içeriğe dair bilgiler de verilmiş:
• Çözüm isteyen sorular
• Etkinlikler
• Okuma – Yazma – Sözlü İletişim

Zengin Bir İçerik Sizleri Bekliyor

Her testte yer alan çözüm isteyen sorular, cevap anahtarında açıklanarak cevaplandırılıyor. Dikkatlice incelediğimizde görüyoruz ki çözüm isteyen sorular, konuya dair kilit bilgileri içermesi bakımından oldukça önemli. ÇÖS Çözümleri olarak yer alan bu kısımda sorunun ana hatları ayrıntılı biçimde veriliyor. ‘’ÇÖS Çözümleri’’ yapamadığınız sorulara dair notlar almanızda da işinize yarayacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Soru bankasında yer alan etkinlik kısmında ise boşluk doldurma, eşleştirme ve doğru-yanlış bölümleri yer alıyor. Bu özelliğiyle Yayın Denizi TEK 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası, adından daha fazlasını yaparak bir soru bankası olmanın ötesine geçmiş diyebiliriz. Öğretmenlerin yaptığı sınavlarda da sıklıkla karşınıza çıkan bu etkinlikler, konunun pekiştirilmesi için yarar sağlayacaktır.

Rehberlik Yönergesiyle Kendinizi Tanıyın

Dedik ya, bir soru bankası olmanın ötesi geçmiş diye… Kapağı açtığımızda dikkatimizi çeken ilk nokta, kitapta yer alan ‘’Rehberlik yönergesi’’ oldu. Bu rehberlik yönergesi, sizlerin kendinizi daha iyi tanımanızı ve öğrenmeyi kolaylaştırmanızı sağlayıcı şemalar bulunuyor. Bu şemalarda kafanıza takılan olası tüm detaylar verilerek sorunlara karşı nasıl yaklaşmanız gerektiği anlatılıyor. Görsel, işitsel ve dokunsal zekalardan hangisine sahip olduğunuzu fark etmenize ve buna göre bir çalışma yöntemi izlemenize de yardımcı olacak bilgiler yer alıyor.

Her Seviyeden Öğrenciye Hitap Ediyor

Yayın Denizi TEK 10. Sınıf Soru Bankası, her seviyedeki öğrenciye hitap etmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda seviyenizi belirlemede size yol gösterecek soru çeşitleri sunuyor. Eğer Türk Dili ve Edebiyatı dersine nasıl çalışacağınızı bilmiyor ve eksiklerinizi yeteri kadar gideremediğinizi düşünüyorsanız bu kitabı almadan geçmeyin deriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.