Özel Okullar, TEOG Birincilerinin Yaşı Önemli!

0 26

Özel Okullar TEOG Birincilerinin Yaşına Bakmaya Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile yapılmakta olan TEOG sınavının şampiyonları bilindiği üzere özel okullardan ciddi bir indirim aldığı için genel olarak eğitimlerine özel okullarda devam etmeyi tercih etmektedir. Bu durum her ne kadar özel okullar için güzel bir kazanç kapısı gibi olsa da özel okulların başı derde girmiş gibi çünkü çok sayıda TEOG birincisi özel okullara müracaat etmeye başladı. Bu durumda TEOG birincilerinin yaşı önem kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile düzenlenmekte olan TEOG sınavından her sene binlere aday tam puan alıyor. Bu durum soruların kolay mı sorulduğu sorusunun akıllara gelmesine sebep olmaktadır. Özel okullara da başvuruların artması ile birlikte artık okullar teog birincilerinin yaşı da önemli bir faktör haline geldi.

17 Bin TEOG Birincisi

Milli Eğitim Bakanlığının ikinci TEOG sınavından Türkiye’de toplam 17 bin aday soruların tamamını doğru bilerek Türkiye birincisi oldu. Bu adayların büyük bir bölümü eğitimlerine özel okullarda devam etmek istediği için velileri ile birlikte özel okulların yolunu tutmaya başladı.

Yaş Avantajı Durumu

Özel okullar çok sayıda TEOG birincisinin okullarına kayıt olma isteğinin olması durumunun artmasından dolayı artık öğrencilerin yaşına bakmaya başladı. Buna göre örneğin sadece bir TEOG birincisi alacak olan özel okul artık yaşı en küçük öğrenci hangisi ise yaşı en küçük öğrenciyi okullarına almayı tercih etmektedir. TEOG birincilerinin artması özel okulların harekete geçmesini sağladı. Özel okulların yakında öğrencilerin ders ve devamsızlık durumuna da bakması beklenmektedir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.