MHY YKS-TYT Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası

2 592

Merhaba YKS-TYT fedaileri.  Size hayata  biraz farklı açıdan bakmayı öneriyor, geometri çözmeye davet ediyorum. Şahsen geometrinin, diğer branşlara kıyasla benim gözümdeki yeri farklı.Bugün MHY YKS-TYT Geometri Kitabı ile karşınızdayız.

   MHY YKS-TYT Geometri Kitabı Sen Nereden Çıktın ?

İşe kapağı incelemeye başlayarak koyulsak, fena olur mu? yoksa olmaz mı ? kararsız kaldık. Şahsen öyle bir kapak olmuş ki, kiminin hoşuna gider, kiminin ise gitmez.

Eğer siz de meraklandıysanız işte kitabın kapağı;

Kapakta yer alan ibarelere değinmek gerekirse;

  • Bilgi + Soru Süreçli Konu Anlatımlı
  • Akıllı Tahta Uyumlu
  • Yeni Müfredata Uygun
  • Kuantum Öğrenme Modeli

Kitabın kapağında soru bankası veya konu anlatımı ibarelerine yer verilmemiş. İncelememizin ilerleyen bölümlerinde her bir özelliğe ayrıca sizler için değineceğiz.

   Bir Geometri Kitabından Ne Beklersiniz?

Asıl soru bizce bu olmalı. Geometri kitabından beklentileriniz nelerdir? Geometri soruları diğer branşlara oranla çok daha çeşitli ve yaratıcı sorulardan oluşabiliyor. Tabi düşünme şeklinizi bu bilim dalına uygun şekilde geliştirmezseniz, öğrendikleriniz ezberde kalıyor. Yeni model sorular ile karşılaştığınızda afallayıp kalabiliyorsunuz. Hem eşit ağırlık hem sayısal öğrencilerin korkulu rüyası haline gelebilen bir ders olduğunu da hesap edersek, hazırlanacağınız kitabı iyi seçmeniz gerekiyor.

Gelelim sorumuzun cevabına: Bizce bir geometri kitabı sizlere farklı açıdan bakmayı öğretebilmeli. Soruya yeni çözümler getirebilme yeteneğini katabilmeli ve hatta mevcut tarzda olan soruları çözme hızınızı iki katına çıkarabilmelidir.

Peki MHY YKS-TYT Geometri Kitabı bizlere neler katıyor?

   Kuantum Öğrenme Modeli’ne Hepiniz Hoş Geldiniz

Kapakta da belirtildiği gibi, kitap kuantum öğrenme modeline göre hazırlanmış. Peki nedir bu model? Sorumuzun cevabını Genel Yayın Koordinatörü Sayın Yakup Çelik veriyor. Ön sözde kitap ve modeli hakkında oldukça faydalı makale tadında bir tanıtım yazısı yer alıyor.

Kuantum Öğrenme Modeli: Öğrencinin merakını kamçılayacak bir anlatım (yakalama) konuyla ilgili önceki bilgileri yoklayarak öğrenme ihtiyacı doğurma ( ilişkilendirme ), yaşamla konu hakkında ilişki kurma (etiketleme ), öğrenilenleri yeni durumlara uyarlama (gösterme) ve bilgiyi beyne çivileme (yineleme) aşamaları bu serinin temel yönteminin oluşturmaktadır. (bknz: Ön söz) Ön sözün tam metni, merak edenler için aşağıda verilmiştir;

Soruların iki renk kullanılarak hazırlanması gözü yormuyor. Öncelikle bilgi alanında sizlere kazanımı veriyor, ardından bu kazanım ile ilgili örnekleri gösteriyor ve sizden bu örneklerin benzerlerini çözmenizi bekliyor.

Konu özetleri, temel bilgileri ve özel durumları içeriyor. Soruları çözmeden önce bu bölümü iyi çalışırsanız, ünite testlerinde de zorlanmazsınız.

Yeni müfredatta çıkması beklenen sözel geometri sorularına bu kitapta yer verilmemiş. Eğer soru çeşitleri ve orijinalliği hakkında merak ediyorsanız, sizin için bir soru paylaşımında bulunalım.

   Kimler MHY YKS-TYT Geometri Kitabını Almalı

Bu kitap geometri dersini öğretmek için yazılmış desek, tam üzerine basmış oluyoruz. Eğer geometri bilginiz sınırlıysa ve temel atmak gibi bir amacınız varsa, bu kitap tam size göre hazırlanmış. Eğer düşük ve orta seviyeli bir öğrenciyseniz ve konu açığınız varsa, kuantum serisinin geometri kitabını tercih edebilirsiniz.

MHY YKS-TYT Geometri Kitabını buradan satın alabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. metin diyor

    lys geometri konu anlatımlı kitap arıyordum paylaşım için teşekkürler

  2. şirin diyor

    Soru bankası olması çok güzel olmuş ilk fırsatta deneyeceğim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.