SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

4 91

Merhaba öğrenci dostlar. Sizler için incelemelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Malum TEOG sınavına doğru geçen günler, zamanımızın kısıtlanması anlamına geliyor. Özelilikle Türkçe konusunda sıkıntı yaşayan öğrencileri sevindirecek bir haberimiz var. SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası kitabını inceliyoruz.

SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası İncelemesi

Kitabın kapağı sade ve göze hitap eden, turuncu renk ağırlıklı bir görsel ile tasarlanmış. SET Yayınlarından alışık olduğumuz  gibi, kitabın özellikleri kapakta bizlere detaylı olarak verilmiş.

Öncelikle akıllı tahta uyumlu olması, öğretmenlerin çok işine yarayacak bir özellik. Son yıllarda çıkan kitaplar, genelde akıllı tahta uyumlu oluyor. Fakat piyasayı incelediğinizde hala bir çok yayının (TEOG) kitapları, maalesef akıllı tahtaya uyumlu değil.

Kapakta ayrıca ‘’Kazanım Sıralı ‘’ ibaresine yer verilmiş.  Bilmeyenler için durumu aydınlatmak gerekirse, Kazanım Sırası:  Milli Eğitim Bakanlığının kendi kitaplarında kullandığı konu sırasına uygun.

SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası kapağının sol köşesinde yer verilen ibareler ise şu şekilde;

 • Tam Öğrenme Modeli
 • Konu Özeti
 • Mikro Hücrelemeli
 • Model Soru Çözümlü

Bilmeyen veya kitapta yer alan ibarelerin ne anlama geldiğini anlayamayan okuyucularımız için her bir ifadeyi açıklamaya karar verdik.

Tam Öğrenme Modeli

  Konu özeti, çözümlü soru, ve model örnekleri ile öğrenciye kazanımı net ve anlaşılır şekilde veren öğrenme modeli. Konuları ve kazanımları verirken öğrencinin hiçbir eksiğini bırakmamayı hedefleyen öğretim metoduna tam öğrenme modeli denir.

Konu Özeti  

Konuların bilinmesi gereken kilit noktaları ve özleştirilmiş haline konu özeti denir. Konu özetleri sizleri uzun ve sıkıcı metinlerden korur, örnekler ile süslenerek, dersi sizin için daha eğlenceli kılar.

Mikro Hücreleme

Her konuyu en ufak alt başlığına kadar inceleyen, kazanımları tüm detayları ile inceleyerek öğrenciye sade ve anlaşılır bir şablon altında veren hücreleme metodu.

Model Soru Çözümlü

Kazanım hakkında verilen tüm soruların, hangi yöntem ile çözüleceği ve nasıl teknikler kullanılması gerektiği hakkında bilgi içeren soru tipleri. Testi çözmeye başlamadan model soruları çözerek, kazanım hakkında kafanızda soru işareti bırakmamanız adına hazırlanmış bölüm.

Bir Soru Bankasından Çok Daha Fazlası

Her zaman yaptığımız şekilde ilerleyelim. Ön söz / Sunu bölümünden işe koyulalım. Açıkçası sunu biraz ciddi üslup ile yazılmış. Belli ki hedef kitle olarak öğretmen ve veli seçilmiş. Maalesef uzun ve ciddi yazıları sıkıcı bulduğumuzdan bu bölümde çok fazla zaman kaybetmeden kitabın sayfalarını çevirmeye devam ediyoruz.

Sunu sayfasının arkasında bizleri ‘’Kitabımızı Tanıyalım’’ bölümü karşılıyor.  Bu bölümde kitabın öğretim sistemi hakkında kısa , öz ve faydalı bilgilere yer verilmiş. Meraklısı için buyurun  Tanıtım bölümü;

İçindekiler, bölüm başlıkları derken, konulara göz atmaya başladık. Kitap renkli, bol şekil ve üzerinde çok uğraşıldığı belli bir düzen ile basılmış. Daha ilk konuya çalışmaya başlar başlamaz ilginizi çekiyor ve daha çok çalışası geliyor insanın.

Konular anlatılırken kazanımlara önem verilmiş. Her kazanım, sayfanın en üst kısmında öğrenciye verilmiş ve ardından kendine has öğrenim modeli ile kazanım anlatılmış. İşte size bir örnek sayfa;

Gelelim soruların özgünlüğü ve zorluğuna. Soruları bazı kaynaklar ile kıyasladık ve ufak bir araştırmanın ardından oldukça orijinal ve özgün bulduk. Zorlukları ise ne çok kolay, ne çok zor olmuş. TEOG ayarında hazırlanmaya özen gösterilmiş ve bize göre bu konuda oldukça başarılı bir soru bankası olmuş.

   Konuyu Toparlayalım Kimler SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası Almalı

TEOG sınavına hazırlanan her tip öğrenci, düşük seviyeden yüksek seviyeye kadar herkese hitap eden bir soru bankası. Eğer sizde TEOG sınavına hazırlanıyorsanız ve bir Türkçe soru bankasına ihtiyacınız varsa, SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru bankasını almadan geçmeyin.

SET Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası ‘nı buradan satın alabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. Cenk Erdoğan diyor

  Oğluma almıştım, gerçekten güzel bir kitap. Açıklamalar ile yardımcı olduğunuz için sizlerede bir teşekkürü borç bilirim.

 2. gebze kullanma suyu diyor

  Çok teşekkürler, kardeşimin ödevi için arıyordum hiçbir yerde bulamadım korkmaya başlamıştım teşekkürler.

 3. hasan diyor

  çok süper bir paylaşım olmuş aradıklarımın tamamına ulaşabildim teşekkürler

 4. hamit diyor

  aradığım dökümanları sitenizde bulabildim başarılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.